Kolik existuje v zemi míst, kde při pohledu z jednoho kopce k druhému není vidět dílo lidské ruky? Jeseníky taková stále mají. Nachází se zde úzké lesní cesty vinoucí do kopce nebo klesající do údolí, které nabízejí nádherné výhledy do krajiny, nekonečné pastviny a lesy.
Horská obec Ostružná leží 1 km západně od Ramzovského sedla. Je největším střediskem cestovního ruchu na Jesenicku. Obec je tvořená místními částmi Petříkov a Ramzová.

Šerák – Keprník

(taktéž Lichtenštejnský prales) je národní přírodní rezervace v pohoří Hrubý Jeseník v Česku, součást CHKO Jeseníky. Z vrcholu Šeráku (1351 m n. m.) i Keprníku uvidíte celý masiv Králického Sněžníku, vrcholy Jeseníků i Rychlebské hory. Vedou tudy četné turistické trasy. Šerák je také horní stanicí lanovky a nachází se zde jedna z nejstarších horských chat.

Ski areál Ramzová

je největším letním a zimním rekreačním střediskem na Moravě.
Lyžařské středisko je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro pokročilé lyžaře, nabízí 2 modré, 3 červené a 2 černé sjezdovky. Nejdelší trať se pyšní délkou přes 3 kilometry a převýšením 550 metrů. Celkem sjezdovky poskytují 8 kilometrů kvalitního povrchu.O dopravu se starají 2 sedačkové lanové dráhy a 3 vleky. Celková přepravní kapacita činí 3190 osob za hodinu. Večerní lyžování si užijete na 2 osvětlených sjezdovkách.V areálu nechybí ani klasická zařízení jako půjčovna lyžařského vybavení, lyžařská škola a různé bufety a restaurace.
Vzdálenost od nás 1 km.
http://www.bonera.cz/

Lyžařský areál Petříkov

V rekreační osadě Petříkov nedaleko Jeseníku si výborně zalyžujete od prosince do dubna. V sevřeném údolí obklopeném lesy najdete na severních svazích v nadmořské výšce 780 metrů nad mořem sjezdové tratě vybavené nejmodernějším zařízením na výrobu technického sněhu. Na vrchol sjezdovek vás v našem areálu vyvezou dva vleky dlouhé 700 metrů a 400 metrů. Při jízdě dolů můžete díky společnému odbavovacímu systému v okolních areálech vyzkoušet pět tras, z nichž jedna má i homologaci pro FIS závody ve slalomu.
Moderní dvoumístné vleky vám zaručí lyžování bez front během celé sezóny. O víkendu můžete využít nabídky nočního lyžování pod umělým osvětlením.
Vzdálenost od nás 2 km.
http://www.skipetrikov.cz/

Horské minikáry a snow tubing Ramzová

Využijte možnosti, které nabízí letní atrakce horské minikáry v Ramzové. Areál se nachází cca 100 m od vlakové zastávky, přímo u silnice č. 369 na trase Ramzová – Jeseník. Na start Vás vyveze pozemní výtah a pak už záleží jen na Vaší odvaze a šikovnosti, jakou rychlostí celou dráhu projedete. Horské minikáry jsou zábavou pro děti i dospělé. Mladší děti určitě zaujme letní tubing. V zimních měsících je tu v provozu snow tubing a snowcart.
Vzdálenost od nás 1 km.
http://www.haltmar.cz/642/horske-minikary/

Letní bobová dráha Petříkov

vyzkoušejte atraktivní a bezpečné sportovní zařízení, první svého druhu v ČR. Boby jsou opatřené brzdou, lze volit optimální rychlost a styl jízdy. Boby umožňují samostatnou jízdu dětí od 7 let. Dráha nabízí 100 m převýšení (největší v ČR) a max. rychlost 45 km/h. Vyzkoušet si můžete i lukostřelbu.
Vzdálenost od nás 2 km.
http://www.kaste.cz/letni-bobova-draha-a-lukostrelba.html

Jeskyně na Pomezí Lipová

Nejrozsáhlejší jeskynní komplex v ČR vzniklý rozpouštěním mramoru. Navštivte na více než půlkilometrové trase místa, o jejichž malebnosti vypovídají už sámy názvy: Ledový dóm, Bílý dóm, U Smuteční vrby, Římské lázně, Klenotnice, Královský komín… Z typických krasových jevů jsou zde tlakové obří hrnce, vyhloubené proudící a vířící vodou, nátekové útvary vytvářející kaskády, mohutné členité krápníky a tajemná jezírka.
Vzdálenost od nás 12 km.
https://www.caves.cz/jeskyne/jeskyne-na-pomezi

Kralický Sněžník

Králický Sněžník je pohoří, jenž se rozprostírá mezi Jeseníky a Orlickými horami. Vrchol Sněžníku se nachází ve výšce 1424 m. Králický Sněžník je od roku 1990 Národní přírodní rezervací. Z vrcholu je nádherný výhled na Orlické hory, Staroměstsko a Hrubý Jeseník. Za dobré viditelnosti lze spatřit i Olomouc, Krkonoše a Beskydy.
Nedaleko vrcholu ve výšce 1350 m se nachází studánka, ze které pramení řeka Morava.
Vzdálenost od nás 23 km.
https://www.sneznik.cz/

Rozhledna Zlatý chlum

Rozhledna Zlatý chlum dominuje malému lázeňskému městečku Jeseník v Olomouckém kraji. Najdete ji na vrcholu stejnojmenného kopce v nadmořské výšce 875 metrů. Kamenná rozhledna má již za sebou dlouholetou historii, protože k jejímu prvnímu otevření došlo 3. září 1899.
Vzdálenost od nás 16 km.
http://www.jeseniky.net/rozhledna-zlaty-chlum

Adrenalin Park Česká Ves

Velký, zážitkový areál v České Vsi se spoustou zážitkových atrakcí i pro děti – dětské lanové centrum, dětské terénní čtyřkolky, půjčovna kol, paintball, obří lanovka, výlet na kánoi, bungee trampolína, lukostřelba.
Vzdálenost od nás 22 km.
http://www.adrenalin-park.cz/

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Technicky unikátní dílo nádrže přečerpávací elektrárny ve vrcholu hory Mravenečník stavěné od roku 1978 a spuštěné v roce 1996. Nádrž o objemu tři miliony kubických metrů v nadmořské výšce 1350 m s plochou 15 ha vodní plochy je největší v Evropě.
Vzdálenost od nás 21 km.
https://www.dlouhe-strane.cz/

Termální park – Termály Losiny

Termální koupaliště ve Velkých Losinách leží v lázních Velké Losiny v Jeseníkách v klidném a krásném prostředí lázeňského parku.
Osvěžte se ve vždy vyhřátém koupališti v lázeňském parku Velkých Losin a udělejte něco pro své zdraví – místní voda je totiž léčivá.
Venkovní koupaliště, s typickou sirovodíkovou vodou, má rozměry 40 x 20 metrů.
Vzdálenost od nás 25 km.
https://www.termaly-losiny.cz/